Sağlıklı Yaşam Merkezi

Image

Dünya üzerindeki tüm ülkelerde harcanan paraların en büyük kısımlarından birini oluşturmaktadır sağlık harcamaları. Kullanılan ilaçlar, hastane masrafları vb. bir çok gider için azımsanmayacak miktarlarda paralar harcanmaktadır. Asıl önemli olan hastalığın oluşmadan önce önleminin alınmasıdır. Hastalık gelmeden önce alınacak önlemler, ileri zamanlarda başınıza gelecek olan negatif durumların önlenmesini sağlayacaktır. Kendinize ayıracağınız yılın farklı zamanlarındaki toplam bir aylık bir süreç bile, muhtemel gelecek hastalık risklerinizi büyük ölçüde engelleyecektir.

Bu sebeple bütün dünyada sağlık turizmi alanında büyük atılımlar yapılmaktadır. Bireylerin yılın belirli dönemlerinde 7-10 günlük sağlık seyahatleri yapmaları ve ileri zamanlardaki olası sağlık tehditlerini daha da geciktirmelerini sağlayacaktır. Bu dönemlerde kaybettiğiniz kilolar, şehrin stresinden uzaklaşmanız, temiz hava,spor ve sağlıklı beslenme fiziksel ve ruhsal yönden bir yenilenme sağlaması açısından çok önemlidir.

Ortalama 3 ayda bir 7 günlük bir program ile yenilenmeniz yılda 4 defa kendinizi restart etmeniz anlamına gelmekte ve bütün yaşamınıza etki edecek bir iyileşme sağlayacaktır.

Güral Sapanca Oteldeki Aliva Wellness “Sağlıklı Yaşam Merkezi” sizi bu konuda destekleyecek Türkiye’deki en iyi merkezdir.

Genel bilgiler

Aliva Wellness, Türkiye’nin en iyi Spa Oteli olan Güral Sapanca Wellness & Convention bünyesinde bulunmaktadır. Doktor, Diyetisyen, hemşire, egzersiz uzmanları, estetisyenler, masörler, konusunda uzman aşçı ve garsonlar ile bir ekip çalışmasını sizlerin hizmetine sunmaktadır.
Aliva Wellness konuşlandığı sadece yer itibariyle bile amacınıza ulaşmanızda sizin en büyük yardımcınız özelliğini taşımaktadır. Türkiye’nin en büyük iki kenti olan Ankara (3saat) ve İstanbul’a (45 dakika) yakınlığı büyük şehirlerin stresinden kolayca uzaklaşmanızı sağlamaktadır. Mükemmel doğasıyla sapanca, esen rüzgarların etkisiyle kendi temizleme özelliğine sahip dünyanın sayılı göllerinden olan sapanca gölü huzura ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.
Doğanın bize sağladığı 4 farklı yürüyüş parkuru metabolizmanızı hızlandıracaktır.
Türkiye’nin en büyük Spa havuzu özelliği ile Güral Sapanca’daki su egzersizleri daha bir keyifli hale gelmektedir.
Doğanın bize ağladıklarının yanı sıra, Aliva Wellness teknolojinin de en iyisini size sunmaktadır. Vücut kompozisyonunuzu ölçmenize yarayan biyoempedans ölçüm cihazı, tükettiğiniz oksijen miktarı ile doğru metabolizma hızınızı veren metabolizma ölçüm cihazı, gün içerisindeki aktivitelerinizi, vücut ısınız ve hareketinizle orantı kurarak hesaplayan, kolunuza taktığımız metabolik holder ile 24 saat boyunca harcadığınız kalorinin, hatta gece uyku kalitenizin bile ölçümünü sağlayabilmekteyiz. Bunların yanı sıra shape-in vücut şekillendirici cihaz ile bölgesel kilo problemlerinizden kurtulmanız kolaylaşmaktadır. Bütün bu doğa ve teknoloji Aliva Wellness’ta sizleri beklemektedir.
Aliva Wellnes’ın belki başka hiçbir yerde bulamayacağınız en büyük özelliği ise, kendinizi her zaman özel hissetmenizi sağlayan içten personelidir. Merkezimizde bütün programlar kişiye özel şekillendirilmekte olduğundan hemşire, egzersiz uzmanı, aşçı, garson tüm personel size tüm samimiyetiyle davranmakta ve kişiye özel programın amacına ulaşmasını, kendinizi hep özel hissetmenizi sağlamaktadırlar.

Program

Aliva Wellness da program dolduracağınız misafir kayıt formu ile başmaktadır. Bu formda sizin ve ailenizin sağlık geçmişi ve size ait bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgiler ışığında sizden laboratuar bulgularınız istenmektedir. Doktorumuz ve diyetisyenimiz bu konuda size yardımcı olacaktır. Eğer sizin sürekli kontrol altında olduğunuz bir doktorunuz mevcut ise, diyetisyenimiz doktorunuzla görüşüp sağlık kriterleriniz ile ilgili bilgi alışverişinde bulunacaktır.

  • Otele yerleşme: isteğimiz otele programa başlama tarihinizden önceki akşam yerleşmeniz ve ertesi sabah programa başlamanızdır.
  • Diyetisyen konsültasyonu: sabah kalktığınızda diyetisyen buluşmanız ile programınız başlamaktadır. Sağlık durumunuz, beklentileriniz, yapılabilecekler ile ilgili karşılıklı paylaşımınızdan oluşmaktadır.
  • Vücut kompozisyonunuz: aç karnına sabah ilk tartımınız ve vücut kompozisyonunuz ölçülmektedir. Çıkan sonuç diyetisyeniniz tarafından değerlendirilmektedir.
  • Metabolizma ölçümleri: 15 dakika süren, oksijen tüketiminizi ölçen metabolizma ölçüm cihazı ile bazal metabolizma hızınız hakkında en doğru sonuca ulaşmaktayız. Bu işlemden sonra kolunuza metabolik holderınız takılmaktadır.
  • Mönü seçimi: metabolizma ölçümlerinizden hemen sonra mönü seçiminiz yapılmaktadır. Seçilmeyi bekleyen 3 farklı kalori düzeyinde mönünüz bulunmaktadır. Her bir mönü kendi içerisinde 6 farklı seçeneğe sahiptir. Mönülerinizi ağız tadınıza göre kendiniz belirlemektesiniz. Seçtiğiniz yemekler size özel olarak doğru hazırlama ve pişirme teknikleri ile “tuzsuz” olarak hazırlanmaktadır.

Bütün bu işlemler tamamlandıktan sonra kahvaltı ile programınız başlamaktadır. Siz restaurantımıza gittikten sonra, sizin için hazırlanmış olan masanıza oturmanız yeterlidir. Bundan sonrasını garsonlarımız halledeceklerdir.

Örnek program: 

08:00 sabah kahvaltısı
Ara (gazete vs.)
10:30 ara öğün
10:35 doğa yürüyüşü (egzersiz uzmanı ile birlikte 4 parkurdan biri ve sizin fiziksel özelliklerinize göre süresi ve temposu ayarlanacak olan yürüyüşünüz belirlenecektir. Yürüyüşlerinizde egzersiz uzmanımız eşlik edecektir.)
11:30 strecching (yürüyüş sonrası kaslarınızın rahatlaması için salonumuzda egzersiz uzmanı eşliğindeki hareketler).
12:30 öğle yemeği
Ara (dinleme)
14:30 ara öğün
14:35 doğa yürüyüşü (egzersiz uzmanı ile birlikte 4 parkurdan biri ve sizin fiziksel özelliklerinize göre süresi ve temposu ayarlanacak olan yürüyüşünüz belirlenecektir. Yürüyüşlerinizde egzersiz uzmanımız eşlik edecektir).
15:30 streeching
16:30 ara öğün
16:35 su jimnastiği
Ara (masaj, spa kullanımı vs.)
18:30 akşam yemeği
20:30 ara öğün
23:00 kaliteli uyku

** Program süresince günde iki kez tansiyon kontrolleriniz yapılmaktadır.